02 Haziran 2023

Yaratıcı Endüstriler "Ortak Gündem" Forumu yapıldı

YEKON'un, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi (Istanbul Creative Industries Hub) projesinin yenilikçi bir etkinliği olarak 02 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen Yaratıcı Endüstriler "Ortak Gündem" Forumu ile, sektörün tüm paydaşlarının ortak gündeminin paylaşılmasını hedeflemiştir.

Tasarım, İletişim, Zanaat ve Geleneksel Sanatlar, Bilişim, Kültür-Sanat-Etkinlik ve Sinema ana başlıkları altında proje kapsamında kurulan Sektör Masaları ortaya koydukları Ortak Gündem konuları forumumuzda ele alınmıştır. 

Sektör paydaşlarımızın kendilerini yakın buldukları sektör masalarını daha iyi tanımaları sağlanmış ve ilgili sektör masasının bir parçası olmak için başvuruda bulunmaları için davet edilmişlerdir. Ayrıca Haziran ayında gerçekleştirilecek Yaratıcı Endüstriler Sergisine başvuran eserlerle ilgili bilgiler paylaşılmıştır. 

Bu yayın, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi (Istanbul Creative Industries Hub) Projesinin bir etkinliği olarak Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliği ile planlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk YEKON’a ait olup İSTKA veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.